Úvodní strana / Další nabídka / Představení knížek / Pečujeme o zdraví a krásu – Jana Tomášková

 

Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí ( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky, je možné individuální vyzvednutí po tel. domluvě tel. +420 608 236 112 v Praze) Děkujeme

 

Pečujeme o zdraví a krásu – Jana Tomášková

pecujemeozdraviakrasuV době, kdy přestalo jít pouze o to dobře se vydělat, ale dobře si i vydělat, nastupuje další z položek lidské dimenze. A tou je necezená krása těla. Nakašleme na duši, smrkejme směrem intelektu. Teď bude řeč čistě o kráse. O, do kolen, tom, co je pro někoho vším a pro jiného zas jen přepravním prostředkem.

Krása těla a jeho zdraví je standartou dnešní hollywoodské lajny pro žití. Máš-li křivý nos, nečti tenhle text, máš-li ho rovný, nech si ho od někoho přečíst.¨

Povrchní touha zaplevelit své tělo dokonalostí je tu s námi již od pradávna. Tělo není a nebylo jen hříčkou pro lov divé zvěře a sběru kamenných bloků v kamenolomu. Však ani granodiorit nevyvřel jen tak pro srandu králíkům, ale proto, abychom se měli nad čím kochat. Že granodiorit není hen ten oný, ke kochání určený? A co jiného, když ne ten v dokonalosti dřepící kus šutru?

Ovšem, tělo není masiv nerostu, je něčím vyšším, něčím, o čem se musí darmomluvit, uchoutrhat až do ranního kuropění. Vždyť kolem rozpraskané skály postávají jen opuštění krajinkáři, které opustila s múzou i ta poslední pohledná modelka s nadpodlažním řešením veškerého estetična vlastní osoby.

Jana Tomášková radí. Představuje k všeobecnému znechucení literární obci tělo, jakožto určující bod vesmíru.

Kniha Pečujeme o zdraví a krásu vám neporadí jak se zbavit pučící cholery, ale jak se zabavit při budování elegantního svalstva váčků sádla. Nejen abecedou živ je člověk. Nejen klokan skáče. Zdravotní rady nejsou z ranku – umíráš? – ale z ranku – nevypadáš? – které zpevní člověku nejen páteř, ale i břišní svalstvo.

Kniha o dřepech a lehsedech. Trocha vzporů. Sem tam nějaký ten klik. A nádech a výdech. Kolem proběhla příležitost stát se něčím víc a nádech. Mozek se zaměřil na možnost kvantového vyjádření špatné nálady a dýchací trubicí se procpal výdech. Není na škodu se zaposlouchat při zběsilém pádění vlastního dechu na rytmus puštěné hudby. Ano dámy, tlačítko play je zmáčknuté, z reprobeden zní otupující, stále se opakující rytmus a nahoru, dolů, nahoru, dolů, ovládneme tento svět pevnými hýžděmi, a nahoru a dolů nebavit se tam vzadu a nahoru a detailní průnik do duševního odtoku a dolů.

Kolem proběhla hrobařova lopata, sem tam se dodýchávalo a dokolečka dokola, sekyrku znuděného zívnutí matičky smrtky následuje rozmáchlé seknutí. Docvičíme, milé dámy, zadečky jsme zúžily na prosvítající kost, do záchůdků můžeme mile a s úsměvem, s tím hlavně, při tlačení bobečků propadat.

Kniha Pečujeme o zdraví a krásu vás naučí odmítat nabízené, odříkat si vytoužené, srát již vysrané.

Jistě zázračná literatura.

Právě v prodeji Šťastný kosočtverec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím