Úvodní strana / Další nabídka / Kulturní čtvrtky

 

Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí ( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky, je možné individuální vyzvednutí po tel. domluvě tel. +420 608 236 112 v Praze) Děkujeme

 

Zvolte stranu: 1-35 | 36-70 | 71-105 | 106-125

Den poezie

111. kulturní čtvrtek – Tentokrát z Drážďan

Máchovská beseda

Výstava Bohuslava Reyneka

Výstava K. H. Máchy

Výstava Bohumila Hrabala

Studie Jiřího Trnky úvod

Na střechu za Haškem

Po pražských stopách Jaroslava Haška

Hudba z respiria dodatečný prolog

110. kulturní čtvrtek – 130 let od narození Jaroslava Haška

109. kulturní čtvrtek – Hudba z respiria

108. kulturní čtvrtek – Romea a Julio

107. kulturní čtvrtek – Seznámení s Denisou

106. kulturní čtvrtek – Antikvářovy italské zápisky

105. kulturní čtvrtek – Bratrstvo zvonu

104. kulturní čtvrtek – Tvorba portrétu

103. kulturní čtvrtek – Návštěva Národní galerie (čtyři části)

102. kulturní čtvrtek – Návštěva Jericha

101. kulturní čtvrtek – Losování ankety

100. kulturní čtvrtek

99. kulturní čtvrtek – Běsi – část druhá

98. kulturní čtvrtek – Běsi – část první

97. kulturní čtvrtek – Vzhůru za Mozartem

96. kulturní čtvrtek – Mozartův Jupiter

95. kulturní čtvrtek – Smlouva s ďáblem a o ďáblovi

94. kulturní čtvrtek – Jak jsme prodávali AK 29

Experiment, který měl přinést čest, bohatství a slávu skupince ctižádostivých pisálků a aspirantů na vavříny řemesla žurnalistického. Předvést svůj program vyžaduje nejen jistou kreativitu, ale i sebejistotu a odvahu postavit se čelem davu, neřku-li přímo ignorantů, ale minimálně značně znepokojujícímu. Přesto se náš tým do víru velkoměsta vypravil…

93. kulturní čtvrtek – O básnících

Nonkonformní poezie, dříve zbraň v rukou undergroundových aktivistů, roznětka, která pomáhala plnit Valdice. Dnes stařenka, cynicky se usmívající pod nánosem prachu. Proč ji ovšem občas neoprášit a neumýt v prameni mládí. Toho se tentokrát chopil pamětník s vlasy již trochu šednoucími, ale s duší stále mladistvou, a mladý, neomalený rebel.

92. kulturní čtvrtek – Antikvářovy toulky po vlastech českých – Žižkovský vysílač 1–3

Paříž má svoji Eiffelovku, New York řadu nebetyčných budov… a Praha? Pro někoho nechutnou, pro někoho fascinující, každopádně jedinečnou žižkovskou televizní věž. Náš antikvář Kačur vystoupal do unikátní výšky, aby měl svoji domovinu jako na dlani.

91. kulturní čtvrtek – Antikvářovy toulky po vlastech českých – Kutná Hora 1–5

Kutná Hora, slavné to město, se slávou sahající k výšinám. Stříbrné doly, mincovna, Pražský groš… Stříbro kam se podíváš, zlatým hřebem kroužku příležitostných cestovatelů se ovšem stal věhlasný chrám Sv. Barbory ponořený v podzimní sluneční svit.

90. kulturní čtvrtek – Duinské elegie

Literární Praha cizojazyčných rodáků, tentokrát ovšem nikoliv kafkovská, jelikož, promiňte, nejrůznější Z(z)ámky jsme se pokoušeli otevřít už mnohokrát. Dnes se nikdy zcela neuspokojený literární badatel Kačur vypravil do potemnělých pražských ulic za hlasy andělů. Nebo spíše jejich tlumočníka R. M. Rilkeho. Letenský Montmartre byl rozezvučen nejen dílem Rilkeovým, ale i violoncellem…

89. kulturní čtvrtek – Po stopách Ztracené brány

Inspirace Jiřím Strachem slibovaná v minulém kulturním čtvrtku se stala realitou, a to hnedle na čtyři kusy rozdělenou. Setkáte se v ní s hledajícími osobami, hledanými osobami a speciálními efekty, kteréžto nevznikly ve střižnách, ale na kolenním kloubu v teple domova. Jiří Strach má svůdné jméno, člověk si z něho může tvořit různé dvojsmyslné vtípky, je to lákavé, ale není to slušné, už jen z úcty k mistru Kačurovi, kde je tato eventualita také v nabídce dne.

88. kulturní čtvrtek – Úpadek českého filmu a jiné eseje

Český film se dostal na klouzačku a jede z ní už přes dvacet let. Předpokládejme, že Dantovo Peklo a zároveň i všechna ostatní pekla projel rok po nasednutí. Kam za ta léta dojel, nikdo netuší, ale scénáristy tam mají tupé, režisérské postupy ukoktané a přes šablonu tvořené a hudební vsuvky, promiňte, lámeme hůl, lámeme hůl nad českou filmovou tvorbou, jež…Ale pozor, je tu jeden čestný pionýr, který dlí v tvorbě, ne mimo ni, který dlí v umění, ne v kalkulu, který dlí a tím ten skluz jemně zastavuje.

87. kulturní čtvrtek – Kočongo

Východní mistika. Ale ano, mistika. Cenová mistika. Ta nejlepší z nabídnutých. Kola se točí, vozy jedou a jaký je smysl našeho bití. Vem si koště, drahý žáče, a zametej. Ne stopy po sobě, svinčík, co tu nechali ostatní. Jaký smysl bití. Cenová mistika. Její obhroublosti. Hele, támhle letí vznosná mišlenka, ba co dím, mišlenka to v peruti hus, co Žižkově oku je skryto, když vystřeleno a v hnoji teď dlí, jak dlí se v hnoji jen. Cenová mistika, v bití smysl se s mišlenkou potkává na ranveji odletových koloběžek. Jaký je význam bití, když nahrazuje ho blytí. Och, jakýs ty cenový mystifikátor, drahý pravopise, jaké ty práče bez slevového kupónu.

86. kulturní čtvrtek – Zarathuštrův svrchovaný čas

Tak pravil Zarathuštra. Mudrc sedmera moří a jednoho jediného antikvariátu. Toto video vypadlo z geniality samotné múzy Kalliopé. Ale ne, vy truhlíci, ne z filmu Piráti z Karibiku, ze starořeckých bájí a skutečností. Vždyť popatřete na ten svět vůkolní a řekněte si slova Zarathuštrova – Je čas! – a pak s hrdostí třepejte rukama, tak pravil Zarathuštra a vy, jeho epigoni, s ním.

Zvolte stranu: 1-35 | 36-70 | 71-105 | 106-125
Právě v prodeji Šťastný kosočtverec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím