Úvodní strana / Další nabídka / Představení knížek / Lassie se vrací – Eric Knight

 

Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí ( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky, je možné individuální vyzvednutí po tel. domluvě tel. +420 608 236 112 v Praze) Děkujeme

 

Lassie se vrací – Eric Knight

Antikvariát Kačur dětem.

>lassie</strong> se vrací

Pes je lačná bestie, která má ráda lednice. Což se dá říct téměř o každém živém tvorovi. Pes je lačná bestie, která má ráda lednice, ráda slintá na kolena páníčků a očuchává jejich rozkrok. Nejlépe v přítomnosti někoho dalšího. Moment. To dělají psi nevychovaní. Lassie je pes více než vychovaný. Je to pes oddaný.

Krok první. Je potřeba si oživit reálie. Pes – Lassie. Prodej psa – Lassie. Útěk psa – Lassie. Drama běhu – Lassie. Dojemné shledání – Lassie.

Osnova by byla.

Teď jak se s ní vypořádat. S abecedou na buzerplac. Na psací stroj namířit revolver. A ať to šlape. Jako na vojně.

Levá.

Pes. Vzor pán. Ti psi. Ti páni. Pomůcka. Ty psy. Ty pány. Pomůcka čistě pomocná.

Nejedná se o nijak vrcholnou literaturu. Prostě se před čtenáře předestře možnost zkonzumovat o jeden hrdinský výkon navíc. Dojemná zápletka, kdy němá tvář křičí hlasitěji a hlavně srozumitelněji, než kdejaký ukdákaný neněmý, zato bez tváře, chtělo-li by se, tak i bez výrazu.

Pravá.

eric knightPes je savec. Zubatý a věrný. Ne člověku, ale lednici. Rád na jaře pouští chlupy a celoročně hrůzu. Lassie je krom jiného dobrman. Jistě, dobrman maskovaný za kolii, ale přesto dobrman. Dobrman je název zvířete odvozený z česko-anglické zpotvořeniny slov dobrý člověk. Dobrý člověk ne ve smyslu dobrý čili hodnotný člověk. Nýbrž dobrý v nutričním smyslu člověk.

Levá.

Před čtenářem leží úkol chtít číst o psovi. Není to přežvýkavec. O psovi, který není přežvýkavec a ještě navíc běží. Neustále. Kupředu. Zpátky ni krok. Běží k cílu. Bez oddychu. Na pokraji vlastních sil. Je to pes, nebýložravý, který má svou metu, své předurčení. A to je, okouzlit svou roztomilostí co největší možný počet strávníků knihy.

Pravá.

Lassie byla prodána a přesto se vrací. Goro, bílý pes se také vrací. I bumerang se vrací. I nesmlouvavý exekutor se vrací. I špatné myšlenky se vrací. I snaha o pochopení se vrací. I to dojetí nad touto knihou se stále vrací.

Zastavit stát. Namířit. Odjistit. Pal.

Právě v prodeji Šťastný kosočtverec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím