Úvodní strana / Další nabídka / Představení knížek / Bohatý táta, chudý táta - Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter

 

Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí ( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky, je možné individuální vyzvednutí po tel. domluvě tel. +420 608 236 112 v Praze) Děkujeme

 

Bohatý táta, chudý táta - Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter

bohatý táta, chudý tátaAmerický sen. Fráze, která i v Čechách plní toaletní mísy. Kiyosaki je jedním z mužů, kteří nejen že vydělali nesmírné množství peněz, ale rozhodli se o tom podat i zprávu těm méně šťastným / nadaným.

Dle Kiyosakiho rad se může stát milionářem kdokoliv. Jen chtít. Stačí přemýšlet. Stačí chtít přemýšlet. Cílevědomost. A snaha zlámat všem v okolí končetiny minimálně na patnácti místech. A přebujelá touha patřit mezi smetánku. V neposlední řadě chuť žít chvíli v chudobě.

robert t. kiyosakiChudoba, pro Kiyosakiho něco nepochopitelného. 98% světového bohatství vlastní deset mužů. Takže je nám, nehodným, dovoleno roztočit to se zbývajícími dvěmi procenty. Jaká radost. Ne, krást, krást rozhodně začínat nemáme. Dle Kiyosakiho se máme oddat zaměstnání, kde dostat málo je více. Nutí nás to k činnosti, která příjem zvýší. Činnosti by se mohlo říkat, jen tak pro pořádek, deprese. Stále ještě ale nejde o krádež. U té hrozí, že za kasou bude stát muž s legitimací a touhou někomu uskřivnout tipec. Krádež typu - deset deka šunky a dva liberecké – není z druhu krádeží příliš do budoucnosti hledící. Krádež na zaplácnutí žaludeční šťávy páchne blbostí.

Kiyosaki přemýšlí v jiných dimenzích. Kapitál jeden mrzutý milion dolarů a může se začít spekulovat. Tady koupit za tolik a za dvojnásobek prodat jinde. Někdo tomu říká moudré rozhodnutí, někdo legální krádež.

Kiyosaki promlouvá k ovcím a sám to ve svém spisu několikrát skrytě přiznává. Z jeho natolik přitažlivého popisu jde cítit tu únavu lehkoživky. Malý člověk, ten malý člověk a jeho mocné Kiyosaki. Koupit si knihu jak zbohatnout a zchudnout o výlohu za takovou knihu. Stačí mít nápad. Jeden. Dobrý.

sharon l. lechterNe každý má obchodního ducha. Zaplať pambu, chtělo by se dodat. Ale bez obchodního ducha nelze trhat rodinné rozpočty kolemjdoucích na cáry. Proboha. Bez obchodního ducha lze pouze hýřit nezpeněžitelnými nápady. Samozřejmě, zpeněžit by šly, ale ne bez obchodního ducha. Moment. Co je to obchodní duch. Touha mít víc než ostatní? Ale ne. Chuť ničit ty pitomější? Také ne. Snad schopnost prodat cokoliv? Minimálně přihořívá. Možná, že jde jen o jedinou transakci. Prodat vlastní duši za obchodního ducha. Za tu zkřivenou páteř z gumopryže. Možná i hoří.

Kiyosaki vydělal něco peněz a začal o tom psát knihy. Možná, že opravdu chce pomoct bližnímu. Možná opravdu touží po tom, aby trh ovládlo domestikované stádo oveček. Možná jen vydělává další peníze vydáváním prázdných knih plných rad o bezradnosti. Lichva není trestná, ale měla by být. Za prázdnotu chtít hodnotu? Ale, ale, ale.

Proč mi připadá obchodní duch tak moc podobný prostituci. Kiyosaki se umí prodat. Celospolečensky a bez výhrad. Hezké, ale následováníhodné?

Právě v prodeji Šťastný kosočtverec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím