Dobrý den, každý týden u nás najdete v sekci Nově zadané knihy nově zadané tituly


  http://www.kacur.cz/index.asp?menu=1163

 

 

zpět na seznam

64. kulturní čtvrtek - Agrippa z Nettesheimu

V pravdě dechberoucí dílo raného surrealismu filmové školy, vzniknuvší zcela mimoděk na dvorku holešovického antikvariátu. V režii mistra Kačura se před diváky rozvíjí drama knihy. Drama plné záhad, klonů, úkladných pokusů o vraždu, brutálních praktik.

Sám Kačur se svěřil, že to, co lze spatřit ve filmu může být pro některé diváky šokem. Pro něho, jak skromně přiznal, se ovšem jedná o všední záležitost. Takhle on prý vyjednává pro své zákazníky prakticky všechny knihy. Od červené knihovny, kterou obstarává z ulic hříchů a odhalených lejtek za asistence grázlů z podsvětí, až po sbírky básní, kterých se domáhá mistr milostnými pletkami s dámami rozjitřených mravů.

Mistr Kačur natočil se svým štábem zpověď svého života, své doby, svého zaměstnání a patří mu za to obdiv snad až neskonalý. Co je proti antikvářství nafárat o čtvrté ranní do dolu. Co je proti antikvářství krocení lvů bez bičů a potlesků.

Ze zaplivaných dvorků pražských kouká na svět spoustu světem neobjevených géniů. Přiznejme osudu, že mistr Kačur kouká nejpronikavěji.

Nepřejte si vědět, jak mistr Kačur shání přírodopisné encyklopedie. Ta o sopečné činnosti by vydala na nejednoho Prousta.

J.S.CH.

Část první

Část druhá

11.7.2011
Právě v prodeji Urlich a Duševní porno
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím