Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí ( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky, je možné individuální vyzvednutí po tel. domluvě tel. +420 608 236 112 v Praze) Děkujeme

 

zpět na seznam

88. kulturní čtvrtek – Úpadek českého filmu a jiné eseje

Český film se dostal na klouzačku a jede z ní už přes dvacet let. Předpokládejme, že Dantovo Peklo a zároveň i všechna ostatní pekla projel rok po nasednutí. Kam za ta léta dojel, nikdo netuší, ale scénáristy tam mají tupé, režisérské postupy ukoktané a přes šablonu tvořené a hudební vsuvky, promiňte, lámeme hůl, lámeme hůl nad českou filmovou tvorbou, jež…Ale pozor, je tu jeden čestný pionýr, který dlí v tvorbě, ne mimo ni, který dlí v umění, ne v kalkulu, který dlí a tím ten skluz jemně zastavuje.

Jedná o Jiřího Stracha. Herce, ale hlavně režiséra, která má svoji značku, svoji kvalitu a z té nemíní snižovat. Není to blázen. Dalo by s neupřímností říci, že v sobě nemá ani špetku novodobého češství, protože točí filmy dobré. Ba co se to tu za pitomé slovo, točí filmy dokonalé. Což potěší, když si uvědomíte, že zbytek tvorby českých filmařů stojí sakumprásk za hovno. Před vámi stojí rozhodující okamžik, stáhnout nebo nestáhnout. Podívat se na kvalitu nebo hnít ve standardizované existenci. Tak alou na Ulož to.

14.11.2012
Právě v prodeji Šťastný kosočtverec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím