Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí -( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky) Děkujeme

 

 

zpět na seznam

85. kulturní čtvrtek – Žižkovská setkání třetího druhu

Započne se pouť nekonečná, na tři díly rozdělená. Výhrůžkou jsou strašidla Žižkova. Strašidla, která vyskakují z tramvají, blijí z činžáků a močí na veřejná prostranství. Ale ne, pohádková strašidla to budou, kouzelná a krásná a hlavně žižkovská. No, plácněte mě přes prsty, jestli lžu. Ovšem režie páně Kačurova je vždy svedena na scestí, takže žádná strašidla nebudou. Snad jen sám Kačur s vlastní suitou a ano, Nietzsche, ten vyděsí nejen na Žižkově, ale i kdekoliv jinde.

Na Žižkově stojí hospoda U vystřelenýho oka. Jaké to poetické názvisko pro naše dějiny. Jaké to štěstí pro naši pýchu. Ale jistě, pivo tam mají výborné, orosené a s chutí vypité. Ve výsledku mnoha bludnými cestičkami se podaří podařeným autorům dosáhnout cíle. Pana spisovatele Vránu, kterýžto žižkovská strašidla objevil, učinil o nich záznam do rejstříku a s velkou slávou si je i pokřtil. Budiž mu přáno. Nesmělosti zdar, nazdar.

Část první

Druhu část druhá

Část třetí poslední

18.9.2012
Právě v prodeji Urlich a Duševní porno
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím