Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí -( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky) Děkujeme

 

 

zpět na seznam

75. kulturní čtvrtek – Loket, Elbogen, 1808,1811,1823

Loket. Dávná to úlitba mistru Goethovi, kterýžto právě sem směroval kroky své vzácné osoby. Mistr Kačur ovšem volí cesty prazvláštní a do Loktu se dokodrcá až v závěru videa, a navrch ani neukáže dominantu města, hrad Loket, bržto jen nějaký pochybný lokál s názvem Goethe. Co my víme, zda tam vaří z domácích potravin, či z mražených.

Společně s kamerou se vydáte po stopách západočeského cípu republiky. Opět se ocitnete v Bečově nad Teplou, kde popatříte na dech beroucí panorama při západu slunce. Ono to slunce a jeho západ, to vám je většinou kýč, za něž by se měly rozdávat pokuty. Popatřils na západ slunce, zaplať, čumile. V Lokti slavil Goethe v roce 1808 narozeniny své osmnáctileté milenky a poté se do něho ještě několikrát vrátil. Ať už s milenkou nebo bez ní. Slibující vyhlídka na další pokračování kulturních čtvrtků vám dá naději, že se přeci jenom dostanete alespoň očima na svém monitoru ke Goethově geolásce.

11.5.2012
Právě v prodeji Urlich a Duševní porno
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím