Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí -( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky) Děkujeme

 

 

zpět na seznam

74. kulturní čtvrtek – Horní Slavkov, Schlaggenwald 1811 část první

První díl poutě do Horního Slavkova, kde sedláci zaseli národu porobu na několik nepěkných neděl dopředu. Průvodce se chopil kamery a uspokojí vaši zvědavost, co se týká exteriéru ubytovny, kde s přáteli pobyl. V této antikvářské exkurzi za dějinami českého národa se staré knihy nebudou příliš zběsile rozebírat. Před vašimi sítnicemi se objeví mapa Karlovarska s vyznačenými památkami. Časté cesty Goetha do Čech se odehrávaly hlavně za cílem navštívit naše vyhlášené lázeňské nabídky. Naštěstí se to v jeho dobách zatím neřešilo směšným slovem wellness, ale prostými léčebnými prameny.

Zvláštností jeho pobytů v Mariánských lázních je zde sepsaný a nikdy nevydaný epos o vroucí vodě, který sepsal právě pod omamnými vlivy tamní vody. Ne, chlóru si tam příliš neužil. Epos o vroucí vodě Goethe nikdy nevydal, protože se mu záhadně vypařil při návratu do Říše svatoněmecké. Možná je to dobře, možná ne.

11.5.2012
Právě v prodeji Urlich a Duševní porno
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím