Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí -( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky) Děkujeme

 

 

zpět na seznam

73. kulturní čtvrtek – Konfucius a ti další

Zátiší čínských mistrů s krabicí od banánů zahájí tento vpravdě erudovaný přednes o starobylé čínské moudrosti. Kupodivu v angličtině a ve formě předčítací scénky. Zvláštní pojetí zvláštního myšlení, které je nám už tolik cizí, a proto tolik přitažlivé. Jak sami aktéři pravili, chtělo by to doladit.

Čínské myšlení bylo zohledněno do dějin světa v krásných rozhovorech mistra se svým žákem, kde se učí smír s životem, oddanost pánovi, soulad s kosmírným během událostí. Konfuciova slova soulad s vesmírem ovšem odsouvá na druhou kolej. Konfucius drze vyčpěl do světa filozofii jemně přízemnější. Pokusil se napravovat lidské omyly a jejich význam pro svět. Řekl hele, támhle letí a po otočení hlavy sebral adresátovi razítko na potvrzování křivd, které z něho planuly. Rozhlédnutím po světě získal Kunfucius pocit, že svět je stvořen z hoven a vcelku zbytečně rozházených po suché poušti, že by ona hovna šla bez výrazné námahy přesunout pod záhony a vypěstovat nějakou tu nadměrečnou ředkev.

14.3.2012
Právě v prodeji Urlich a Duševní porno
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím