Dobrý den, naše výdejní místo je uzavřené, knihy objednané k os. vyzvednutí -( podrobnější informace najdete v souhrnu Vaší objednávky) Děkujeme

 

 

zpět na seznam

72. kulturní čtvrtek – Posezení s Václavem Primákem

Václav Primák je muž mnoha tváří. Hned před vchodem do království páně Kačura vás oslní nabídkou cingrlat a veteše s nominální hodnotou vyšší i nižší, než je normální. Můžete u něj prodat svůj snubní prsten, vyhasla-li vám láska či peněženka. Václav Primák je ovšem i mužem ctihodným a ne příliš čtoucím. Velmi kulantně vyjádřil skutečnost, že pokud se skloní nad knihou, zavalí ho krusta neodolatelného usínání, kvůli čemuž již nemá šanci ponořit se do děje. Proto volí prakticky jen literaturu faktickou, v které si zběsile listuje před zachrápáním.

Ne tak Jonáš Jenšovský. Ten valem odsoudil veškerou klasickou českou literaturu, nevěda o co přichází. Jeho expresivní vyjádření a do pytle svázání by se mělo řešit prázdnou místností, kde by měl k dispozici milý Jonáš pouze sebe a sebrané spisy Vančurovy, které svou nádhernou češtinou předči nejen němcovic Babičku, ale všechny ostatní babičky našeho národu. K odsouzení české klasiky odsoudil i klasiku ruskou. Což už chce velkou míru drzosti, vypouští-li tato slova v antikvariátu.

Ve známost přijde i Jules Verne s Brežněvem. Jakou mají tito dva mužové spojitost. Překvapivou a sdělenou pouze v kulturním čtvrtku s číslem 72.

14.3.2012
Právě v prodeji Urlich a Duševní porno
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím